Құқық бұзушылықтың алдын алу

Маңғыстау өнер коледжінің 2015-2016 оқу жылындағы

«Құқық бұзушылық пен қылмыстың алдын алу» бағдарламасының орындалысы туралы

АҚПАРЛАМАСЫ

Басшылыққа алынған құжаттар, коллегия құжаттары, семинар-тренингтер, кадрларды дайындау және қайта дайындау, мемлекеттік емес ұйымдармен және басқа мекемелермен байланыс туралы

Алынған нәтиже

Жұмыстың тиімді нәтижесі

Түйінді мәселелер және шешу жолдары

1. Қазақстан Республикасының Конституциясы

2. Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Қазақстан жолы-2050: Бір мақсат, бір мүде, бір болашақ» Қазақстан халқына Жолдауы

3. Маңғыстау облысы білім басқармасының тәртіпсіздік пен құқық бұзушылыққа «мүлдем төзбеушілік» қағидатын қамтамасыз ету жөніндегі 2015 жылға арналған облыстық іс-шаралар жоспары

4. Маңғыстау облысы білім басқармасының білім беру ұйымдарында тәртіпсіздік мен құқық бұзушылықтарға «мүлдем төзбеушілік» қағидатын қамтамасыз ету жөніндегі 2016 жылға арналған іс -шаралар жоспары

Колледжде 2015-2016 оқу жылында «Құқық бұзушылық пен қылмыстың алдын алу» бағдарламасының орындалысы белгіленген жоспар бойынша жүргізілді. Облыстық білім басқармасының тәртіпсіздік пен құқық бұзушылыққа «мүлдем төзбеушілік» қағидатын қамтамасыз ету жөніндегі 2015 және 2016 жылға жасақталған іс-шаралар жоспары бойынша жұмыстар жүргізілді. Қалалық ІІБ қызметкерлерімен тығыз жұмыстар жүргізілді.

·         /11.09.15/ «Кәмелетке толмағандар арасындағы қылмыстық оқиғаларды болдырмау» атты жалпы колледждік студенттер жиналысы өткізілді. Жиналысқа учаскелік инспектор А.Әбілқадіров, колледж басшылары, бөлім меңгерушілері, топ жетекшілері қатысты. Қатысқан студенттер саны – 165.

·         /06.11.15/ «Азаматтық құқық негіздері» атты тәрбие сағатында студенттерге қазақ заңының шығу жолдары жөнінде түсіндіріліп, сабаққа 10 студент қатысты.

·         /1412.15/ Куратор  М.Тоқсанбаеваның «Мен елімді сүйемін» туралы  пікір талас тәрбие сағаты өткізіліп, студенттерге өз елімізді қастерлеу туралы айтылды. Қатысқандар саны – 23.

·         /11.12.15/ ҚР Тәуелсіздік күніне орай, алғашқы әскери дайындық пәнінің оқытушысы А.Калимулин 1 және 2 курс студенттері арасында байқау өткізді. Байқау шарты: автоматты уақытқа шашу, шашып жинау, оқжаттарды шашу және шашып жинау, кір тасын көтеру. Байқау ұлдар мен қыздар арасында өткізілді. Жеңген студенттер арнайы дипломмен марапатталды.

·         /05.12.15/ «Құқық-әділет пен парасат жолы» тәрбие сағатында студенттерге өз құқықтарын біліп жүргендері алдағы уақытта өте қажет болатыны айтылды. Қатысқандар 12 студент.

·         /18.02.16/ Колледже барлық студенттерге арналған жалпыколледждік жиналыс болды. Жиналысқа учаскелік инспектор А.Әбдіқадіров пен ТЖО Г.С.Урепова және топ жетекшілер қатысты. Жиналыс барысында студенттерге колледжің іші және сыртқы тәртібін қадағалау қатаң ескертілді.

• /22.02.16/ Облыстық білім басқармасы қызметкерлерімен өткен  оқушылар мен жасөспірімдер арасында жүргізілетін «Мүлдем төзбеушілік және құқық бұзушылықтың алдын алу шаралары» жөнінде жиналысқа ДТІЖ орынбасары Г.С.Утепова қатысты. Жиналыс №5 орта мектептің Акт.Залында болды.

·         /24.03.16/ Колледж әкімшілігінің қатысуымен жалпыколледждік ұлдар жиналысы өткізілді. Жиналыста колледж директоры А.М.Сүндетов сөз алып, оқу ғимаратының жанында ораналасқан тұрғын үйлерге барып әңіме айтып, шылым шегіп, жалпы жиналып тұруға болмайтынын ескертті. Қатысқандар саны: 97 ұл.

/11.05.16/ Колледж басшыларымен жалпыколледждік жиналыс өткізілді. Жиналыс барысында колледж басшысы А.М.Сүндетов қазіргі әлеуметтік желілерде халықты арандартуға арналған көптеген үгіт-насихаттардың жүргендігін атап өтіп, осыларға еріп кетпеулерін ескертті. Студенттерді қалдағалап, ата-анасымен хабарласып бақылап отыру бөлім меңгерушілері мен топ жетекшілеріне тапсырылды.

Студенттердің қылмыс жасауына жол бермеу.

Оларды үнемі қадағалап, бақылауда ұстау.

Учаскелік инспекторлармен үнемі байланыста болу

Колледж директоры                                                                       Ж.У.Манова

Орындаған: Г.С.Утепова

Тел: 520538